تبلیغات شما اینجا افزایش فالوور
بستن تبلیغات [X]
دستگاه جوش برای جوشکاری الکترود 4

دستگاه جوش های متفاوتی در بازار عرضه شده که قابلیت جوشکاری با سایزهای مختلف الکترود را دارا می باشند. دستگاه چینی با ۲۰۰ آمپر قابلیت جوشکاری الکترود نمره ۳ را به صورت دائم, دستگاه جوش ۲۰۰ آمپر ایرانی قابلیت جوشکاری الکترود ۳ دائم و ۴ مقطعی, دستگاه جوش کره ای ۴دائم می باشند.

تفاوت جوشکاری الکترود به صورت دائم و مقطعی : منظور از دائم و مقطعی به اینصورت است که دستگاه جوش مورد نظر توانایی چند ساعت جوشکاری الکترود را دارا می باشد. به عنوان مثال دستگاه جوش هایی ۳ دائم می باشند قادر به جوشکاری چندین ساعت متوالی ذوب الکترود ۳ را دارا می باشند ولی در صورتی که از الکترود ۴ استفاده شود زودتر به درجه حرارت بالا میرسند و اتومات خاموش خواهند شد ، در صورتی که این روال ادامه دار شود باعث سوختن دستگاه جوش خواهد شد.

چرا دستگاه های جوش ۲۰۰ آمپر متفاوت هستند: این موضوع مربوط به سیستم داخلی دستگاه جوش می شود که برای ارزان تمام شدن دستگاه های چینی از سیستم ضعیف تری استفاده می گردد که منجربه ذوب الکترود در سایز های کمتر خواهد شد، ولی در اینورتر کره ای به دلیل استفاده از سیستم ماژور و کیفیت بالا جوشکاری تا الکترود ۴ بصورت دائم را فراهم نموده است.

ولوم دوم دستگاه جوش برای چیست؟ ولوم دوم را به نام arc force می شناسند که نفوذ جوشکاری را بیشتر خواهد کرد و جوشکاری بهتری تحویل خواهد داد، درصورتی که ولوم دوم در دستگاه جوشی به کار رفته باشد باعث افزایش قیمت خواهد شد ، که متاسفانه در دستگاه جوش چینی (برخی برندها) ولوم دوم کارایی ندارد و حکم نمادین را دارد.

قابلیت جوشکاری آرگون Tig در دستگاه جوش: در دستگاه جوش های ایرانی و کره ای دکمه ای به عنوان ۱ و ۰ در جلوی دستگاه تعبیه شده است که برای جوشکاری آرگون استفاده خواهد شد که اکثرا این دکمه را با خاموش و روشن دستگاه که در پشت دستگاه قرار دارد اشتباه می گیرند. این دکمه در صورتی که در حالت جوشکاری آرگون قرار بگیرد باید برای جوشکاری آرگون استفاده کنید که در صورتی که از الکترود استفاده شود باعث پاشش خواهد شد.

توجه : برای جوشکاری آرگون به صورت حرفه ای استفاده نکنید، در حد کم برای جوشکاری آرگون استفاده کنید، دستگاه های فوق برای جوشکاری الکترود ساخته شده اند.


ن : س.ر
ت : چهارشنبه 25 بهمن 1396
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)